BMW X3 Bridgestone Alenza 001 ve Blizzak LM001 Lastikleriyle Donatılıyor

Yeni nesil BMW X3, 11 farklı ebatta Bridgestone Alenza 001 ve Blizzak lastikleriyle donatılacak. Yaz lastiği olan Bridgestone Alenza 001; 18, 19, 20 ve 21 inç olarak kullanılacak. Seçili araç modellerinde run-flat teknolojisine sahip lastikler yer alacak.

Bridgestone Lastikleri Maksimum Performans Sunacak

Bridgestone ABD ve Kanada’nın lastik satış alanı başkanı Shannon Quinn: “Lastik tasarım ve teknolojileri; bir aracın maksimum kapasitesinde performans göstermesini sağlamak için kritik öneme sahip. Bridgestone’un BMW ile uzun süredir devam eden başarılı bir ilişkisi var. Mühendislerimiz, yalnızca BMW X3 için yenilikçi ve performansa dayalı lastik teknolojisini geliştirmek için otomobil üreticisiyle işbirliği içinde çalıştı.”

Bridgestone Blizzak LM001 Kış Aylarında Güvenliği Sağlıyor

Bridgestone Blizzak LM001 lastikleri, kış lastiklerinin yasalarca zorunlu olduğu belirli Avrupa pazarlarında satılan BMW X3 modellerine monte edilecek. Lastik, standart olarak veya run-flat teknolojisi ile sunulacak. Quinn’in de söylediği gibi; lastikler, araçların tam performansta kullanılması için kritik öneme sahip. Kış lastikleri ise; güvenlik için çok daha fazla önem taşıyor.

Karlı Yollarda Yüksek Yol Tutuşu: Bridgestone Blizzak LM001

Bridgestone Blizzak LM001, karlı yollarda üstün manevra kabiliyeti ve yol tutuşu ile dikkat çekiyor. Lastik, özel üç boyutlu kılcal teknolojisi sayesinde; kuru yollarda olduğu gibi karlı, buzlu zeminlerde de yüksek çekiş gücü ve yol tutuşuna sahip. Bridgestone Blizzak LM001, özel olarak tasarlanmış trapozid kanalları ile daha güçlü fren ve hareket kabiliyeti sergiliyor. Özel yanal kanalları sayesinde; karı, çamuru, suyu hızlı bir şekilde tahliye edebiliyor. Bu sayede suda kızaklama riskini minimuma indiren Blizzak LM001, kış aylarında güvenlik sağlıyor. BMW X3, Blizzak LM001 ile kış aylarında maksimum performans sergileyecek.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.