Bridgestone 2020’de de Liderler Arasında

Bridgestone, sürdürülebilirlik çalışmaları sayesinde Euronext Vigeo World 120 için seçildi.

Bridgestone, 10 Haziran’da çevresel, sosyal ve yönetişim (environmental, social, and governance – ESG) faktörlerine odaklanan önde gelen bir hisse senedi yatırım endeksi olan Euronext Vigeo World 120 endeksine üst üste ikinci yılda da seçildiğini açıkladı. Euronext Vigeo World 120, Avrupa’da çok sayıda güvenlik borsası işleten bir kuruluş olan Hollanda merkezli Euronext ile yatırımcılar ve kuruluşlar için küresel sürdürülebilirlik araştırması sağlayıcısı olan Vigeo Eiris tarafından iş birliği içerisinde geliştirilen bir hisse senedi endeksidir. Endeks; Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik pazarlarının 1.500 pazar lideri arasından seçilen ESG alanlarında mükemmellik sergileyen 120 şirketten oluşmaktadır.

Bridgestone Çevre Dostu Yenilikler Sunuyor

Bridgestone Grubu, 2050 yılına kadar “sürdürülebilir çözüm” şirketi olmak için sosyal değerler ve müşteri değerlerine odaklanmaya devam ediyor. Grup, çevresel ayak izini en aza indirmek için çalışıyor. Japon lastik devi, çevre dostu yenilikleri ve sürdürülebilirlik çözümleri ile de ön plana çıkıyor.

Bridgestone Su Kullanımını %37 Oranında Azalttı

Bridgestone, su kullanımının 2020 yılına kadar yüzde 35 oranında azaltılmasına yönelik bir hedef belirlemişti. 2018 yılında Bridgestone Grubu hedefini aştı ve su çekimini bir önceki yıla göre önemli iyileşmeler göstererek yüzde 37 oranında azalttı. Bu çabalar, sürdürülebilirlik ilkesine ve topluma katkıda bulunan diğer girişimlerle birleştiğinde Bridgestone’un Euronext Vigeo World 120 endeksine dâhil edilmesiyle sonuçlandı.

Bridgestone Sürdürülebilirlik İlkesi ile Hareket Ediyor

Grubun küresel kurumsal sosyal sorumluluk taahhüdü olan “Hizmet Etme Yolumuz” (Our Way to Serve) kapsamında insanların hareket etme, yaşama, çalışma ve boş zamanlarını değerlendirme şekillerini geliştirmeyi amaçlanıyor. Bu amaçla grubun önceliği “Mobilite, Çevre ve İnsan” faktörleri. Ayrıca, tedarik ve insan hakları ile iş gücü uygulamaları da dâhil olmak üzere altı “Yönetim İlkesi”, sorumlu bir şirketin vazgeçilmez unsurları olarak ortaya koyuluyor. Bridgestone, yalnızca yüksek performanslı lastikleri ile değil topluma ve sürdürülebilirlik alanına yaptığı katkı ile de öne çıkıyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.