Bridgestone Akıllı Fabrika Programı İçin Dassault Systèmes’i Tercih Etti

Lastik sektörünün lideri olan firma; Avrupa çapındaki üretim, planlama ve yürütme faaliyetleri için 3DEXPERIENCE platformunun desteklediği Dassault Systèmes QUINTIQ ve DELMIA Apriso uygulamalarını kullanıyor.

Karmaşık endüstriyel üretim operasyonlarına hız kazandıran Dassault Systèmes; verimliliği arttırma ve maliyetleri azaltma amacı ile binlerce makine, cihaz ve sensörü sanal dünyada senkronize ediyor.

Dassault Sytèmes Kimdir?

Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA), lastik üretim planlaması ve yönetiminin Avrupa çapında dijital ortamda dönüştürmesi ile tesis performanslarını elverişli hale getirmek için yeni akıllı fabrika programında Bridgestone EMEA’ya destek veriyor.

Bridgestone EMEA, üretim operasyonları ve üretim planlamayı yönetip Avrupa’da sekiz üretim tesisinde verimliliği arttırma amacıyla 3DEXPERIENCE platformundan destek alan DELMIA Apriso ve QUINTIQ uygulamalarını tercih edecek.

Bu Dönüşüm Bridgestone’a Ne Avantaj Sağlayacak?

Sanal dünyada; makine, cihaz ve sensörlerin yanında Bridgestone çalışanları da senkronize edilerek üretim ve bakım faaliyetleri için gerçek zamanlı veri sağlanacak.

Bridgestone EMEA, bu sayede planlama döngüsünü hafta bazından gün bazına indirerek tesis varlıklarının kullanım kapasitesini arttıracak ve ortak entegre çözüm sunarak üretim kesintilerine hızlıca müdahale edebilecek. 

Bridgestone EMEA Üretim Başkan Yardımcısı Adolfo Lorens, akıllı fabrika programının, bütün süreçlerde öncü olmayı hedefleyen kurumun ‘Dan-Totsu’ hedefinde kilit rol oynadığını söyledi.

Dassault Systèmes’in dijital teknolojisinin bu misyonu destekler nitelikte olduğunu söyleyen Lorens, tesislerde üretim süreçlerini en verimli hale getirip karar alma süreçlerinde de verimliliği arttırarak maliyetlerde azalma sağlanabileceğini söyledi.

Dassault Systèmes Endüstriyel Ekipman Endüstrisi Başkan Yardımcısı Philippe Bartissol ise endüstriyel üretim aşamalarında hız ve esneklik operasyonlarının tam entegre olması gerektiğini vurgularken, üreticilerin yine de büyük veriler entegre olmamış sistemler ve bakım uygulamalarıyla uğraştığını söyledi.

Dassault Systèmes, Bridgestone EMEA’nın performansını devamlı olarak ilerletebilmeyi tüm tesisleri, prosesleri, operasyonları ve planlamayı tek bir noktada toplayarak mümkün kıldığını söylüyor.

Dünya’nın en büyük lastik ve kauçuk ürün üreticisi, Tokyo merkezli Bridgestone Corporation’ın anahtar bölgesel alt kuruluşu olan Bridgestone EMEA; ürünlerini Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarında; otomobil, motosiklet, tarım araçları, kamyon ve otobüs segmentlerinde; Bridgestone, Firestone ve Dayton isimleri altında satışa sunmaktadır.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.