Bridgestone Ecopia EP100A

Sayfa İçeriğinde Neler Var?

Bridgestone Ecopia EP100A

bridgestone-ecopia-ep100-tires-1000x1000Güvenlik ve çevre arasında yeni bir uyum düzeyi yakalayan Ecopia EP100A, Bridgestone’un hem kullanıcılarını hem de çevreyi koruma sözüne bağlılığının göstergesidir. Ecopia konseptinin geçmişi, Japonya’da elektrikli otomobillerin bazı serileri için özel lastiklerin geliştirildiği 1991 yılına kadar dayanır. O günden bu yana araç tipleri, kamyonlar, otobüsler, hafif ticari araçlar ve binek otomobilleri de içerecek şekilde gelişim göstermektedir. Bu uzun başarı listesinin en göze çarpan modellerinden biri olan Bridgestone Ecopia EP100A, güvenlik ve yakıt verimliliği konuları gündeme geldiğinde mükemmel bir birleşim olarak ortaya çıkmıştır.

 Ecopia_2034Ecopia’nın rakipsiz ekolojik performansını sağlayan temel unsur şüphesiz ki devrim yaratan nitelikteki özel Ecopia bileşimidir. Bridgestone Ecopia EP100A, iç sürtünmeyi ve lastiğin içinde oluşan ısıyı azaltarak enerjiyi korur. Böylelikle hem yakıt tüketimini, hem de buna bağlı olarak karbondioksit salınımını azaltır. Yapılan testlerde Ecopia EP100A’nın diğer lastiklere göre yakıt tüketimine %3.1 oranında katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır. Buna bağlı olarak Ecopia EP100A kullanımıyla yakıt tasarrufu açısından yılda 250 tl kar elde ederek iki yılda lastik bedelini karşılamak mümkün.  En önemlisi de Ecopia EP100A’nın kaliteli bir Bridgestone lastiğinden bekleyebileceğiniz tüm güvenlik, emniyet ve denge unsurlarına sahip olması. Bu modelin temas basıncının çok daha eşit dağılmasına imkan veren düz diş bağlantılı merkezi blokları, mükemmel bir çekiş ve ıslak zemin performansı sağlar. Kesiklerden bağlantılı düz dişler de direksiyonun hassas tepki vermesi için gereken sertliği yaratır. Ecopia EP100A donanımlı bir aracı sürmek tam bir zevktir. Lastiğin yenilikçi dişli tasarımı, üstün dinamik yol tutuş özellikleri kazandırırken iç bükey blok profil ile yakıt tasarrufu sağlayan rahat ve güzel bir sürüş için gürültünün azalmasını sağlar.

Çevreye verilen en büyük zararların kökenine bakıldığında karbondioksit emisyonu yatmaktadır. Araç lastikleri de bu konuda çevreyi tehdit eden unsurlar arasında yer alırlar. Ancak sanılanın aksine lastik üretilirken değil araç kullanılırken bu karbondioksit emisyonu daha fazla oluşur. Hatta bu oran %87 olarak bilinmektedir. Ancak yeni nesil Bridgestone Ecopia lastikleri sayesinde bu salınım en aza indirilerek çevrenin korunması için büyük hassasiyet gösterilmektedir. Bu hususta da Bridgestone Ecopia EP100A diğer lastiklerden farkını en iyi şekilde ortaya koymayı başarmıştır.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.