Bridgestone iTrack’i Satın Aldı

Lastik devi Bridgestone, iTrack'i satın aldı.

Bridgestone, iTrack Solutions Business’ın İngiltere merkezli Transense Technologies PLC’den satın alımının tamamladığını açıkladı. iTrack, off-road araç pazarı için küresel olarak tercih edilen bir lastik yönetimi çözümleri sağlayıcısı. Stratejik satın alma, Bridgestone’un dünya çapındaki madencilik müşterileri için sunduğu portföyünü güçlendiriyor. iTrack’in sistemi, lastik basıncını, gerçek zamanlı lastik verilerini ve canlı araç konumunu izliyor.

Bridgestone Verimliliği Arttırıyor

Bridgestone tarafından satın alınan iTrack, madencilik alanında kullanılan lastikler için özel olarak tasarlanmış kapsamlı bir lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) sunuyor. Ancak yalnızca lastik sıcaklığı ve basıncı izlenmiyor. iTrack lastik yönetim platformu, madencilik müşterilerinin operasyonlarını daha fazla üretkenlik ve kârlılık için optimize etmelerine yardımcı olmak için özelleştirilebilir geofencing, hız uyarıları ve daha birçok özellik sunuyor.

Bridgestone Mobilitede Liderliği Hedefliyor

Bridgestone Şirketi’nin G-MAA (Madencilik, Uçak, Tarım) çözümleri alanından sorumlu başkan yardımcısı Tomohiro Kusano: “Bu satın alma, Bridgestone’u sürdürülebilir ve gelişmiş mobilite çözümlerinde lider olma hedefine yaklaştırmaya yardımcı oluyor. Küresel bir çözüm sağlayıcısı olarak Bridgestone, lastik ve mobilite ile ilgili veriler sunarak müşterilerimiz için yeni bir değer yaratacak ve operasyonlarını geliştirmelerini sağlayacak.”

Bridgestone Daha Fazla OTR Müşterisine Ulaşacak

Bridgestone, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Transense ile ortak işbirliği anlaşması imzalamış ve OTR müşterilerini iTrack platformuna yönlendirmeye başlamıştı. Müşterilerin lastik yönetim platformuna verdikleri yanıt çok olumlu oldu. Bridgestone, iTrack’i portföyüne tam olarak entegre ettiği için daha fazla OTR müşterisine ulaşabilecek. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için, iTrack Solutions Business’ın tüm çalışanları satın alma işleminin bir parçası olarak Bridgestone’a katılacak. Japon lastik devi, teknoloji alanında da liderler arasında yer alıyor. Aynı zamanda mobilite çözümlerinde lider firma olma hedefine emin adımlar ile ilerliyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.