Bridgestone, Stratford İlkokulu’na Yol Güvenliği Desteği Veriyor

Bridgestone’dan gelen bir bağış sayesinde, Warwickshire’de bir ilköğretim okulunda karayolu güvenliği artık çocuk oyuncağı. Lastik üreticisi, Warwickshire Yol Güvenliği Kulübü’ne üye olmaları için Stratford İköğretim Okulu’na 350 Euro bağış yaptı. 

Warwickshire İl Meclisi tarafından oluşturulan kulüp, mevcut eğitim temalarını çocuklara fikir sunma yolu ile bir araya getiriyor.

Seminerler ve Bağışlar Düzenleyen Bridgestone, Çocukların Güvenliğini Öncelik Alıyor

Kayıt yaptıran her okulun okul yılı boyunca güvenlik seminerleri vermek üzere kendine özel bir karayolu güvenlik görevlisi oluyor ve görevli; baş öğretmen, öğretmenler ve okul ofisi ile irtibat halinde çalışıyor.

Bridgestone ayrıca kaldırımda yürürken sürücüler için daha görünür olmaları için öğrencilere yüksek viskoziteli ceketler bağışladı. 

Baş öğretmen Gill Humphriss konu hakkında açıklamalarda bulundu:

“Bridgestone, dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri, bu yüzden desteklerini almak okuldaki herkes için çok şey ifade ediyor.”  

Bridgestone’un Desteği ile Eğitim Kaynağı Artıyor

Okul, beşinci sınıf öğrencilerini konuyla ilgili önderlik etmeye teşvik ediyor, sınıf arkadaşlarının birlikte katıldığı eğlenceli projeler, güvenlik temalı kampanyaları içeriyor.    

Humphriss: “Bridgestone’un desteği şimdiden büyük bir fark yarattı. Artık karayolu güvenliğini zevkli bir konu haline getirmek ve öğrencileri yollara yakınken güvende olmanın önemi konusunda eğitmek için gerekli kaynaklara sahibiz.”  

Bridgestone’un satış danışmanı Sally Smith şunları söyledi: “Bir işletme olarak çok tutkulu olduğumuz bir konuda yerel bir okulu destekleyebilmemiz güzel. Çeşitli lastiklerin fren mesafelerini ve Bridgestone lastiklerinin farklı koşullarda iyi çalışması için nasıl geliştirildiğini tartıştık. Belki de çocuklar geleceğin sırt deseni tasarımcıları olabilirler.”

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.