Bridgestone Tüm Motokros Şampiyonasını İki Günde Gerçekleştirecek

Bridgestone, motokros sürücülerini ve fanatiklerini sevindirecek bir haber sunuyor. Cusses Gorse’da 19 -20 Eylül tarihlerinde Bridgestone British Masters Battlecross, Bridgestone Cup ve Bob Lewis Memorial Trophy şampiyonaları gerçekleşecek. Covid-19 kısıtlamaları, yarış umutlarını boşa çıkarmıştı. Ancak Wiltshire’da hafta sonu yarışı, bu yılın şampiyonlarını belirlemek için en etkili yol olarak belirlendi. Profesyonel sürücüler, Pazar günü üç Bridgestone British Masters yarışına; amatörler ise Cumartesi iki ve ertesi sabah iki yarışa katılacak.

Etkinlikte Önemli Motokros Yarışçıları Yer Alacak

Profesyonel sınıfın üçüncü yarışı, Bob Lewis anısına Bob Lewis Memorial Trophy olarak adlandırıldı. Üçüncü kez düzenlenen Bob Lewis Memorial Trophy, şimdiye kadarki en iyi ve en büyük etkinlik olacak. Yarışta Tommy Searle ve Jake Nicholls gibi motokros alanının önemli isimleri bulunacak. Bu yıl; motosiklet yarışları , geleneksel 6 etaplık düzende gerçekleşmeyecek.Tüm sezon etkin bir şekilde tek hafta sonunda yoğunlaştırılacak.

Bridgestone: Uzun Süre Unutulmayacak Bir Motokros Şampiyonası Olacak

Bridgestone’un pazarlama ekibi lideri Mark Fereday: “Bilinen nedenlerden dolayı hepimizin istediği gibi bir sezon olmadı ancak Eylül ayında harekete geçebildiğimiz için hepimiz heyecanlıyız. Colin Hambridge ve Off Road Motor Sporları Ekibine (ORMS) bu etkinliği düzenledikleri için ne kadar teşekkür etsek az. Ayrıca bizim perspektifimize göre; bu motosiklet yarışları en büyük etkinliklerden biri olmayı vaadediyor. İki günlük rekabetçi motokros yarışlarının hafızalarda uzun süre yaşayacağına eminiz.”

Motosiklet Yarışları Daha Önce Görülmemiş Bir Dinamizm Sunacak

Motosiklet yarışları için katılım çok büyüktü. Tüm yarış sınıfları hızla doldu. Mark Fereday, bir hafta sonuna bu kadar fazla etkinliğin sığdırılmasının yarışlara daha önce mümkün olmayan bir dinamizm kattığını ve bunun heyecan verici olduğunu söyledi. Fereday; altı round sonunda en yetenekli motokros sürücülerinin sıralamanın en üstüne çıkacağını ancak bu bir defaya mahsus şovda her an her şeyin olabileceğini belirtti. Sonuç ne olursa olsun; zafer biraz da çeşitli yüzeyler için özel olarak tasarlanmış Bridgestone Battlecross lastiklerinin olacak.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.