Çevre Dostu Lastik Üretiminde Kilometre Taşı: Bridgestone

Bridgestone Amerika, lastik endüstrisinin geri kazanılmış karbon siyahını ilk ölçekte kullanmayı başardığını söyledi. Bridgestone yetkililerine göre; Bridgestone’un beş yıl önce ortaklık kurmaya başladığı Delta-Energy Group tarafından geliştirilen D-E Black’in ticarileşmesi, Bridgestone Grubu’nun uzun vadeli çevre dostu %100 sürdürülebilir malzemeleri hedefleme vizyonunu gerçekleştirmesinde önemli bir dönüm noktası oldu. Böylece 2050 ve sonrasında,% 50’nin üzerinde karbondioksit emisyonunun azaltılmasına katkıda bulunuldu.

Lastik Lideri Bridgestone Sürdürülebilirlik  Misyonuna Sahip

Bridgestone America’nın teknoloji sorumlusu Nizar Trigui: “Yatırım ayrıca; Bridgestone’un sürekli kaynak kullanımıyla israfı ortadan kaldıran döngüsel bir ekonomiye yönelme misyonuna hizmet ediyor. Ham karbon siyahına talep artarken; Bridgestone’un stratejik yatırımı, sadece lastik endüstrisine değil gezegene de fayda sağlayan bir alternatif sunuyor. Bridgestone Grubu, döngüsel bir ekonomiyi tam olarak destekleyerek, çevresel açıdan sürdürülebilir bir toplumu ilerletme misyonuna derinden bağlılık duyuyor.”

Bridgestone Lastik Performansından Ödün Vermiyor

Bridgestone, Delta-Energy’nin malzemelerini 2007 yılında değerlendirmeye başladı. Bridgestone yetkilileri, firmanın D-E Black ürününün yeni lastiklerde ham karbon siyahının kısmi yedeği olarak kullanılmasının, lastik üreticisinin kalite ve performans standartlarına uyumunu sağlamak için kapsamlı testlerin gerçekleştirildiğini söyledi. Bridgestone, kurulduğu günden bu yana; topluma katkı sağlama ve insanların yaşam standartlarını yükseltme misyonu ile hareket ediyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.