Hafif Ticariler için Yeni Çivili Lastik: Nokian Hakkapeliitta C4

Finlandiyali lastik üreticisi, Nokian Hakkapeliitta serisine ait yeni lastiklerini tanıttı. Bu seri, en zorlu kış koşulları için özel olarak geliştiriliyor. Yeni tanıtılan ürünler arasında bir Nokian çivili lastik seçeneği de yer alıyor. Nokian Hakkapeliitta C4, hafif ticari araçlar için özel olarak geliştirildi. Ürün, zor iklim koşullarında güvenlik sağladığı gibi artan yüklere karşı da dayanıklı. Nokian hafif ticari kış lastiği hem profesyonellere hem otomobil tutkunlarına uzun rotalarda güvenlik sağlıyor.

Nokian Hakkapeliitta C4 Hem Güvenli Hem Dayanıklı

Yeni Nokian hafif ticari kış lastiği deseni; buzlanmış, ıslak ve sulu karla kaplı zeminlerin üstesinden gelmeye yardımcı oluyor. Destek bağlantılarına sahip birbirinden farklı boyuttaki bloklar, özel güçlü merkez tasarımı; ihtiyaç duyulan çekiş ve dengeyi sağlıyor. Markanın ürün geliştirme müdürü Mikko Liukkula, Nokian Hakkapeliitta C4 deseninin yüksek hızda dahi dengeli sürüş yapmayı sağladığını belirtiyor. “Karda Tutuş Arttırıcı” tasarım; sırtın orta kısmında hem düz hem de enine yönlerde daha iyi tutunma için ek kenarlar oluşturuyor. Yeni Nokian çivili lastik, özel bileşiği ile eksi derecelerde yüksek çekiş gücü sağlıyor. Aynı zamanda daha sıcak koşullarda; kuru ve ıslak zeminlerde de performansını koruyor. Özel lastik hamuru, kesilme ve hasar almaya karşı direnci arttırıyor. Aynı zamanda yanak bölgesi Aramid Teknolojisi ile korunuyor. Nokian Hakkapeliitta C4, 2022 sonbaharında 15 ila 18 inç arası 20 ebatta satışa sunulacak.

Nokian Hakkapeliitta C4 Gürültüyü Nasıl Azaltıyor?

Nokian Hakkapeliitta C4 sırtı üzerindeki çivi sayısı, selefine göre ortalama %10 oranında arttırılıyor. Örneğin; popüler 235/65R16C ebadında 110’dan 124’e çıkarılıyor. Nokian hafif ticari kış lastiği üzerindeki çivilerin yerleşimi, aynı zamanda gürültü seviyelerini azaltıyor. Bu dizilim, daha fazla sürüş konforu sağlamak için bilgisayar simülasyonları kullanılarak optimize ediliyor. Yeni Nokian çivili lastik blokları üzerindeki kılcallar ise güvenli yol tutuşuna katkıda bulunuyor. Kılcallar, birbirinden farklı derinlik ve boyutta tasarlanıyor.

Nokian Çivili Lastik Ne İşe Yarar?

Nokian Hakkapeliitta C4 lastiklerin sırtı üzerinde yer alan kare şeklindeki çiviler, karlı ve buzlu zeminlerde optimum yol tutuşu sağlıyor. Paslanmaz çelikten üretilen çiviler, korozyana, neme ve yol tuzuna karşı dayanıklı. Nokian çivili lastik, buzlanmış yollarda hem dönüşlerde hem de düz çizgide yol tutuşunu iyileştiriyor. Kauçuğa sağlam bir şekilde gömülü olan çiviler, yüksek kilometrelerde dahi güvenlik sunuyor. Yeni Nokian hafif ticari kış lastiği, keskin manevralar sırasında ve frenlemede kontrol sağlıyor. Finlandiyalı premium lastik üreticisine göre bu ağır araçlar için özellikle önemli.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.