Hankook Lastikleri ile Gelen Lamborghini Super Trofeo Başarıları

Hankook lastiklerinin de katıldığı 18-19 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın Vallelunga kentinde düzenlenen Lamborghini Super Trofeo Dünya Finalleri düzenlendi. Resmi lastik ortağı Hankook için son derece başarılı bir açılış sezonunun kapanışı oldu. Toplam 82 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 aracı, yüksek performanslı Hankook Ventus yarış lastikleri ile donatılmış olarak yarıştı ve 600 HP’nin üzerinde güç sağlayarak 10.000’den fazla seyirciye heyecan verici motor sporları aksiyonu sundu.

Amaury Bonduel Hankook Lastikleri ile Şampiyona Zaferine Uzandı

Belçika’dan BDR Competition by Grupo Prom takımını temsil eden Fransız sürücü Amaury Bonduel, ilk yarışta zafer ve ikinci yarışta üçüncülük elde ederek sezonu mükemmel bir şekilde kapattı. Hankook lastiklerinin olağanüstü yol tutuşu ve performansıyla mümkün olan bu mükemmel performans Bonduel’e 27 puan kazandırdı ve onu Lamborghini Super Trofeo Dünya Finallerinin yeni şampiyonu olarak taçlandırdı.

Hankook Lastikleri ile 2023 Sezonunda Kıtalar Arası Hakimiyet

2023 sezonu Hankook ve Lamborghini Squadra Corse için yeni bir sayfa açtı ve Hankook üç Lamborghini Super Trofeo kıta şampiyonasının özel lastik ortağı oldu. Asya’da Marco Giltrap ve Chris van der Drift’in yanı sıra Kuzey Amerika’da Daniel Formal ve Kyle Marcelli önemli zaferler elde etti. Avrupa şampiyonası son etkinliğe kadar yoğun bir rekabete sahne oldu ve Leipert Motorsport takımı adına Brendon Leitch şampiyon oldu.

Lamborghini Super Trofeo Ödül Töreninde Hankook Memnuniyeti

Hankook Motorsport Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler, ilk sezonun harika bir şekilde sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hankook Ventus Race ve Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2, sürücülere olağanüstü tutuş ve performans sağlayarak müthiş bir kombinasyon olduğunu kanıtladı. Oregon Takımı ayrıca Lamborghini Super Trofeo ödül töreninde Hankook Motorsport Instagram kanalında yapılan bir ankette kendine özgü pembe, sarı ve yeşil tasarımıyla hayranlarının kalbini kazanarak Hankook lastikleri en iyi olma ödülünü aldı.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.