Hankook ve Hyundai Sürüş Deneyimi Programını Tanıttı

Hyundai Motor Grubu’nun yürüttüğü bir sürüş deneyimi programı olan HMG Driving Experience için Güney Koreli lastik üreticisi tarafından Hankook ultra yüksek performans lastikleri tedarik edilecek. Program, Güney Kore’nin Gangwon bölgesindeki Inje Speedium yarış pistinde hayata geçirilecek. Hyundai Motor Grubu çeşitli araç türleri ve motorsporları alanındaki teknik bilgileriyle her düzeyde deneyime sahip kişilere hitap ediyor. Temel sürüş becerileri öğrenmek, profesyonel düzeyde spor otomobil sürüşünün keyfini çıkarmak isteyenler kadar motorsporları alanına meraklı olanlar da programdan yararlanabiliyor.

Programda Hankook Ultra Yüksek Performans Lastikleri Kullanılacak

Güney Koreli lastik devi tarafından en yüksek teknolojiye sahip Hankook ultra yüksek performans lastikleri tedarik edilecek. Hankook, böylece HMG Driving Experience’e katılan tüketicilere mümkün olan en iyi sürüş deneyimini sağlamayı planlıyor. Bu lastikler arasında ultra yüksek performansı garanti eden yarı yarış lastiği Hankook Ventus RS-4, otoyol kullanımı için ise Hankook Ventus S1 evo3 ile onun SUV versiyonu yer alıyor. Bunun yanı sıra başka bir Hankook SUV lastikleri ürün serisinden Hankook Dynapro HP2, Hankook Dynapro HL3 lastikleri de listede yer alıyor.

Hankook Asya’daki En Büyük Lastik Test Sahasını İnşa Ediyor

Yukarıdaki haberler bağlantılı olarak Hankook Lastik & Teknoloji’nin holding şirketi olan Hankook & Company Group, Hankook’un Taean’daki test pistinde HMG Driving Experience Center adlı bir test sürüşü merkezi kurmak için geçen yıl Haziran ayında Hyundai Motor Group ile bir anlaşma imzalamıştı. Hankook Test Pisti, Güney Kore’deki Güney Chungcheong Eyaleti’nde yer alıyor. Hankook, şu anda sahayı inşa etme sürecinde ve 2022’nin ilk yarısında tamamlanmasını bekliyor. 1,26 milyon metrekareyi kaplayan ve 176 futbol sahası büyüklüğünde olan tesis Asya’daki en büyük lastik testi sahası olacak.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.