Kış Lastikleri Arasında Bir İlk: Bridgestone Blizzak LM005

Zorunlu kış lastiği uygulaması yaklaşırken yeni kış lastikleri de tanıtılmaya başladı. Bridgestone’un yeni kış lastiği Blizzak LM005, bütün ebatları A sınıfı ıslak zemin performansına sahip olan ilk kış lastiği! Bridgestone, lastiği geliştirmeye başlamadan önce; 20 bin sürücüyle görüşerek; ihtiyaçları hakkında bilgi edindi.   

Bridgestone Blizzak LM005 Türkiye’de Üretiliyor

Blizzak LM005, Bridgestone’un Nano Pro-tech ismi verilen özel lastik bileşiği ile; yağmurlu ve karlı hava koşulları için özel olarak geliştirildi. Bridgestone Blizzak LM005,  bu bileşik sayesinde en düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalarak; yüksek çekiş gücü sağlıyor. Lastik; ıslak, karlı, buzlu yollarda yüksek performans sunuyor. Blizzak LM005’nin üretimi, Brisa’nın İzmit fabrikasında yapılıyor.

Bridgestone Blizzak LM005: Tüm Koşullarda Yüksek Güvenlik

Bridgestone Blizzak LM005, sırt tasarımı ile de sürücüler için kış aylarında yüksek performans sunuyor. Blizzak LM005, özel kılcal teknolojisi ve sırt tasarımı sayesinde karlı ve buzlu zeminlerde üstün fren performansına sahip. Özel oluk ve kanal tasarımı ile suyu hızlı bir şekilde tahliye eden lastik, suda kızaklamaya karşı çok yüksek performans sergiliyor. Blizzak LM005, bütün ebatlarının yüksek ıslak zemin performansına sahip olmasıyla diğer kış lastikleri arasından sıyrılıyor. Lastik, bunun yanı sıra, patladığında yola devam etmeyi sağlayan DriveGuard teknolojisine sahip.

Bridgestone Blizzak LM005 Tüm Sürücü İhtiyaçlarını Karşılıyor

Brisa’nın pazarlama direktörü Evren Güzel, lastiğin Bridgestone’un kapsamlı araştırmaları sayesinde; sürücülerin ihtiyacını tam olarak karşıladığını söyledi. Güzel, Blizzak LM005’in kış aylarında hem dayanıklılık hem de yüksek performans sunduğunu vurguladı. LM005’in başarısı, bağımsız uzmanlar tarafından da onaylandı. Güzel, “Bu başarılarla beraber Bridgestone’un bu sene “Yılın Üreticisi” seçilmesi, markamız ile güven oluşturduğumuzu da gösteriyor.” açıklamasında bulundu.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.