Merakla Beklenen Bridgestone Blizzak Spike 3 Çivili Lastikleri Tanıtıldı

Bridgestone lastikleri, binek otomobiller, crossover’lar ve suv araçlar için tasarlanan ve merakla beklenen Bridgestone Blizzak Spike 3 çivili kış lastikleri tanıtımını yaptı. Bu lastikler özellikle kuzey bölgelerdeki en zorlu kış koşullarıyla mücadele etmek için geliştirildi. Piyasaya ilk sürülmesi gecikmiş olsa da, lastikler üstün performans sağlamak için UTAC testleri de dahil olmak üzere kapsamlı testlerden geçirildi.

Bridgestone Blizzak Spike 3 Öne Çıkan Özellikleri Nedir?

Bridgestone Blizzak Spike 3 çivili kış lastikleri rakiplerine göre üç önemli avantaj sunar. İlk olarak, buzlu yüzeylerde hızlanma ve frenlemede daha yüksek verimlilik gösterirler. TÜV SÜD tarafından yapılan bağımsız testler, yeni Bridgestone lastiklerinin bu önemli alanlarda Continental IceContact 3, Goodyear UltraGrip Arctic 2, Michelin X-Ice North 4 ve Nokian Hakkapeliita 10 gibi premium rakiplerinden daha iyi performans gösterdiğini doğrular. İkinci olarak, bu lastikler karlı arazide gelişmiş kontrol edilebilirlik ve yol tutuşu için optimize edilerek karşımıza çıkar vaziyette.

Buz ve Karda Bridgestone Çivili Lastik Performansı Nasıl?

Bridgestone Blizzak Spike 3 kış lastikleri buz üzerindeki üstün yol tutuş performansını yenilikçi teknolojiyle geliştirilen çivilerin dizaynı ile gösterir. Sadece olağanüstü çekiş gücü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yol yüzeylerindeki aşınmayı da azaltıyor Bir önceki nesle kıyasla çivi sayısı %35 oranında artırılarak 262 çivi ile 205/55 R16 ebadındaki Michelin X-Ice North 4 desenini bile geride bırakıyor.

Bridgestone Blizzak Spike 3 Çivili Kış Lastiği Tasarımı Nasıl?

V şeklinde bir sırt desenine sahip olan Blizzak Spike 3 kış lastikleri, orta bölümde 2D kılcal kanallara ve omuz bölgelerinde 3D kılcal kanallara sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu tasarım hem karda hem de buzda çekiş ve frenleme performansını artırır. Lastiklerin kauçuk bileşimi, silika dağılımını iyileştirmek ve böylece ıslak ve buzlu yüzeylerde çekişi artırmak için özenle formüle edilmiştir. Ayrıca, lastiğin genel ömrünü uzatmak için sırt sertliği optimize edilerek geliştiriliyor.

Bridgestone Blizzak Spike 3 Lastikleri Zorlu Testlerden Geçti

Bridgestone Blizzak Spike 3 çivili kış lastiği, Bridgestone’un İtalya’daki bilimsel ve teknik merkezinde geliştirilen ilk modeldir. İsveç’te Kuzey Kutup Dairesi yakınlarındaki Vidsel eğitim sahasında zorlu kış koşullarında titiz testler gerçekleştirildi. Bridgestone EMIA CTO’su ve Operasyon Direktörü Emilio Tiberio, amaçlarının sürücülere en zorlu kış koşullarında araçları üzerinde tam kontrol sağlamak olduğunu belirtti. Bu vizyon, ister kentsel ister kırsal ortamlarda olsun, her türlü hava koşulunda güvenli çekiş gücü sağlamak için tasarlanmış çivili bir lastik olan Bridgestone Blizzak Spike 3 kış lastiği geliştirilmesine yol açtı.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.