Michelin Silecek Kontrol Etme Günü’nü Hatırlatıyor

Michelin Kuzey Amerika, 16 Kasım “Ulusal Silecek Kontrol Etme Günü” ile igili hatırlatmada bulundu. Premium lastik üreticisinin açıklamasına göre; yoldaki sert hava koşullarında optimum görüş sağlamak için ön cam silecek lastikleri düzenli kontrol edilmeli. Ulusal Gün Takvimi’nde “Ulusal Silecek Kontrol Etme Günü”nün yılın en yoğun seyahat haftalarından birinin hemen öncesinde, 16 Kasım’da kutlanacağı ilan edildi.

Michelin Kuzey Amerika marka lisanslama direktörü Tom Jupena: “Mevsimlerin değişmesi ve tatil yolculuğunun başlaması ile birlikte sürücülerin araçlarının silecek lastikleri durumunu düşünmeye başlamaları için mükemmel bir zaman. Sürücüler ve ailelere yoldaki hava koşullarına optimum sürüş görünürlüğü ile hazır olmaları konusunu hatırlatmak için her yıl “Ulusal Silecek Kontrol Etme Günü”nü hatırlatmaktan gurur duyuyoruz.”

ABD Ulaştırma Bakanlığı’na göre; kazaların %24’ü hava koşullarından kaynaklanıyor. Ulusal Silecek Kontrol Etme Günü, düzenli otomobil silecek kontrolünü teşvik ederek sürüş görünürlüğünü sağlamaya yardımcı oluyor. Önerilere göre; ikamet yerine ve aracın ne sıklıkta kullanıldığına bağlı olarak silecek lastikleri altı ila 12 ayda bir değiştirmeli.

Ulusal Gün Takvimi’nin kurucusu Marlo Anderson: “Otomobilinizde iyi sileceklere sahip olmak çok önemli bir şey ve bu nedenle Ulusal Silecek Kontrol Etme Günü’nü başlatmak için Michelin ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Yağmur veya kar yağdığında, aynı şekilde çalışmayabilecek sileceklerle uğraşmak zorundasınız. İnsanların her günü güvenli bir şekilde kutlamalarını istiyoruz, bu yüzden sileceklerinizin durumunu bugün kontrol edin.”

Michelin Silecek Lastikleri tarafından yapılan bir anket, sürücülerin %92’sinin zayıf silecek lastiklerinin sürüş becerilerini etkileyebileceği konusunda hemfikir olduğunu gösteriyor. Ancak, sürücülerin %90’ı sileceklerini doğru bir şekilde kontrol etmek için zamanı planlamıyor ve %55’ten fazlası nasıl doğru şekilde silecek kontrolü yapacaklarını bilmiyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.