MICHELIN X-Ice Snow Kış Lastiği Ebat Yelpazesi Genişliyor

MICHELIN X-Ice Snow kış lastiği, Mayıs 2021 içerisinde 44 yeni ebat ile satışa sunulacak. İlk kez 2020’de piyasaya sunulan Michelin kış lastiği; uzun ömürlü maksimum mobilite ve güvenlik seviyeleri ile sektörde çıtayı yukarı taşıdı. MICHELIN X-Ice Snow, ikinci lansmanı ile birlikte toplam 119 ebatta satışta olacak.

Neden Michelin X-Ice Snow Kış Lastiği?

Michelin X-Ice Snow, selefi ile karşılaştırıldığında daha gelişmiş kar performansı ve frenleme sağlıyor. Michelin kış lastiği, aynı zamanda buzlu zeminlerde en yakın rakibine göre 3 metre daha kısa fren mesafelerine sahip. Michelin kar lastiği, aynı zamanda yapılan testlere göre en yakın rakiplerinin ortalamasında bir kış daha uzun lastik ömrü sunuyor.

Michelin X-Ice Snow Kar Performansı Nasıl?

Michelin X-Ice Snow, Nordik test merkezlerinde, en ekstrem kış sürüş koşulları altında geliştirilmiş, test edilmiş ve performansını kanıtlanmıştır. Yeni nesil Michelin kış lastiği; V şeklindeki desen tasarımı ile karlı ve buzlu zeminde optimum yol tutuşu ve olağanüstü sulu kar performansı için temas alanının % 100’ünü kullanmaktadır. Michelin kar lastiği, aşındığında dahi formunu koruyarak kış şartlarında optimum yol tutuşu sağlamaktadır.

Michelin Kış Lastiği Teknolojileri Neler?

Michelin X-Ice Snow, Flex-Ice isimli kauçuk bileşiği ile şiddetli soğuk iklim koşullarında esnekliğini korumaktadır. Tam silika bazlı bileşik çok çeşitli kış koşullarında optimum performans sağlamaktadır. Michelin kış lastiği, içerdiği polimerler ile kullanım ömrü boyunca hem karlı hem buzlu zeminlerde zemine iyi bir şekilde tutunmaktadır. Michelin kar lastiği 3 boyutlu kılcalları ile karlı ve buzlu zeminlerde çekiş gücünü yükseltmektedir.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.