Nokian, Kuzey Amerika İçin İki Yeni Dört Mevsim Lastik Piyasaya Sürdü

Nokian lastikleri, dünyanın ilk dört mevsim lastiğini tasarladıktan çeyrek asır sonra, altıncı nesil ürünü olan Nokian Remedy WRG5’i tanıttı. WRG5 dört mevsim lastiği, bu baharda ilk olarak ABD ve Kanada’daki lastik mağazalarında, 15 ila 20 inç arasında değişen 70’ten fazla boyutta satışa sunulacak. Lastik, şimdilik sadece Kuzey Amerika’da satılıyor. Yeni lastik, kış sürüşü için tasarlandığını belirten üç zirveli dağ kar tanesi sembolüne sahip. Nokian, lastiğin önceki nesillere göre geliştirmeler içerdiğini söylüyor. Bunlar arasında tüm boyutlarda aramid liflerinin kullanılması ve çukurlara karşı dayanıklılık garantisi bulunuyor.

Nokian Remedy WRG5 Yol Tutuş Performansı Nasıl?

Nokian Remedy WRG5, yol tutuşunu artırmak için karlı yüzeylerde mükemmel bir performans sergileyen asimetrik bir tasarıma sahip. Nokian Remedy WRG5, binek araçlar, SUV’ler ve crossover’lar için ise özel olarak üretildi. Lastiğin Traction Zone adı verilen bölgesinde, kar pençesi ismi verilen bloklar, kar iticilik ve sayıca artırılmış kılcal kanal gibi özellikler bulunuyor. Lastik, şirketin Dayton, Tennessee’deki fabrikasında üretiliyor. Bu fabrika, 2024 yılında yılda dört milyon kadar dört mevsim ve dört mevsim lastik üretme kapasitesine ulaşacak.

Nokian Remedy WRG5 Güçlendirilmiş Yeni Kanallara Sahip

Nokian, dört mevsim lastiklerin 7 derece altındaki sıcaklıklarda performansını yüzde yüz verimli gösteremediğini, ancak dört mevsim lastiklerin soğuk, karlı koşullarda yola duyarlı kalacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Lastik, ıslak yüzeylerde de oldukça güçlü performans veriyor. Yeni kanal dizaynı sayesinde turbo destekli su ve çamur tahliyesi sağlıyor. Lastiğin tüm yüzeyi, kar, yağmur ve çamurda uzun süreli tutuş sağlamak için daha geniş ve daha stratejik kanal yapısına sahip.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.