Oto lastikler ve fiyat hakkında

Lastik Fiyatları İzmir

Lastik Fiyatları İzmir

Araba lastikleri, arabalarda yere temas eden kauçuk, krod bezleri ve çelik tellerin birleşimi ile imal edilen parçalardır. Lastiklerin çok sayıda şekli bulunmaktadır ve çeşitlerine göre lastik fiyatları belirlenmektedir. Yaz ve kış lastikleri başka şeylerdir. Kış lastik fiyatları yaz lastiklerinin fiyatlarına oranla daha yüksektir. Bunun nedeni ise kullanılan malzemelerin, daha esnek, soğuğa sağlam ve yol tutuş niteliğinin öteki türe göre çok olmasıdır. Lastik alırken aranan türlü nitelikler bulunmaktadır. Aranan niteliğe göre de lastik fiyatları değişim gösterir. Aranan nitelik arttıkça fiyat da yükselir. Orta düzey bir lastikte ise, lastik izmir fiyatları daha uygundur.

Lastikler de aranan temel nitelikler, başta güvenilirlik olmak üzere, konforlu olması, uzun ömürlü olması, düşük yuvarlanma direncine sahip olması ve gürültü düzeyinin düşük olmasıdır. Her markanın da kendine hususi geliştirdiği bir noktası bulunmakta. Bunların arasında en iyi önem verilen niteliğe göre marka seçimi yapılmalıdır. Lastik fiyatları izmir ilinde 50-60 liradan başlayarak 1000 TL ve üstüne çıkabilmektedir. Ayrılan bütçenin çokluğuna göre alınabilecek lastiğin özellikleri de yükselecektir. Daha ucuz markaların lastiklerini edinebilme imkânı bulunmaktadır. Ancak, iktisat seviyesine göre lastiğin de kalitesi farklılık göstermektedir. Lastik fiyatlarından evvela güvenilirlik ön plana çıkarılmalıdır. nedeni ise aracın yere münasebet eden tek parçası lastiklerdir ve vasıta güvenliği için en kayda değer kısım olarak sayılmaktadır. Bu sebeple aracın lastiklerinin yol tutuşu kuvvetli olması, ani frenlerde kayma yapmamalı, motorun gücüne ayak uydurabilecek niteliklerde olması mühimdir. aksi durumda hayati tehlikeler ile karşılaşılabilmektedir.

Ucuz markalar da araç sahiplerine hizmet vermektedir. fakat, asıl kayda değer olan, firmanın güvenilirliğidir. Kimi sürücüler ucuza lastik bulmak için, hiç bir kriter bulundurmadan, vasıta niteliklerini dikkate almadan, yalnızca lastik fiyatlarındaki ucuzluk itibariyle bu tür yanlış seçimlerde bulunabilmektedirler. Bu sayede hem kendi hayatlarını hem trafik düzenindeki şahısların hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar. Ucuz mal edinmek hem maddi açıdan hem manevi manada ciddi boyutlara ulaşabilecek zararlara yol açmaktadır. Lastik fiyatlarından evvel lastik güvenilirliğine önem verilmesi, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için en doğru davranış olacaktır. Doğru sürede doğru lastik seçimi, araca müsait lastik seçimi, ucuz ya da pahalı dikkate alınmalıdır.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.