Sürücü belgesi edinmeyi uzun zamandan beri çok istiyordum

Sürücü belgesi almayı uzun zamandan bu güne kadar aşırı istiyordum. Evde babama ait bir arabamız olmasına rağmen ehliyetim olmaması nedeniyle şimdiye kadar kullanma fırsatı bulamamıştım. Kursa yazıldıktan sonra hemen babamla beraber çalışmalara başladık. Kursun ilk haftaları sadece derslere gittim geldim. Direksiyon dersine ilk gittiğim gün acayip heyecanlanmıştım.

Direksiyon hocası ilk gün geniş bir alanda çalışma yaptırdı ikinci gün ise trafiğin en sık olduğu bir yerde derse başladık. O günkü heyecanım ve daha fazlası korkumu tarif etmem mümkün değil. Günler geçtikçe daha çok alışmaya başladım. Yazılı sınavı ve direksiyon sınavını başarı ile geçtim. Ehliyetimi aldıktan sonra da bir süre yanımda babam olmadan bir yere gitmemeye itina gösterdim. Her ne kadar kendime güvenim olsa da tam olarak alışana kadar yalnız çıkmadım. Bir kadın olarak en büyük korkum trafikte bir sıkıntı olursa, ya araba bozukluk yaparsa diye düşünürken bir alışveriş merkezine birkaç kilometre kala lastik patlamasın mı? Korktuğum başıma gelmişti. hemen arabadan indim ve ne yapacağımı şaşırdım. Ben lastik değiştirmekten ne anlarım?

Biz hanımların trafikte en büyük problemi bu olsa gerek. hemen telefona sarıldım ve bulunduğum yere çok aşırı yakın bir yerde çalışan ve en yakın sürede gelebilecek olan kuzenimi aradım. Ona lastik patladı dedim ve 10 dakika arasında yanıma geldi. hemen arabamın patlayan lastiğini çıkarıp yedek lastiği taktı. O günden sonra trafiğe çıkarken her zamankinden biraz daha tedirgindim. Yol hali bu lastik de patlayacak zaman süre arızada olacak. lakin ya bu endişemi yenmem lazım veya lastik değiştirmeyi en kısa sürede öğrenmem gerekiyor. Gerçi buyana kadar lastik değiştiren bir bayana denk gelmedim ama olmamakta diye bir şey de bulunmamakta tabiki.

Kaynak site

https://www.lastikcim.com.tr/
https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.10799&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=%C3%B6mr%C3%BCn%C3%BC

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.