Yeni Bridgestone Kış Lastiği Japonya’da Tanıtıldı

Yeni Bridgestone Blizzak VRX3 kış lastiği önceki nesil lastiklere kıyasla buz üzerinde daha iyi performans sağlıyor ve çok daha uzun ömürlü. Bridgestone kış lastiği, daha önce dünya çapında Blizzak Ice ismiyle tanıtılmış olan Blizzak VRX2’nin devamı olma niteliği taşıyor.

Bridgestone Kış Lastiği Nasıl Performans Sağlıyor?

Yeni Bridgestone kış lastiği, son nesil lastikler gibi mikro düzeyde kabarcıklı bileşikten üretilmiştir. Premium lastik üreticisi, aynı zamanda karkas şeklinin yuvarlaktan ovale çevrilmesinin buzlu zeminlerde yol tutuşunu arttırdığını söylüyor. Lastiğin mikro düzeyde pürüzlü yapısı, Bridgestone Blizzak Ice’a kıyasla buzlu zeminlerde genel yol tutuş seviyesinin %20 oranında artmasını sağlıyor. Aynı zamanda temas yüzeyinden suyun uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor.

Bridgestone Blizzak VRX3 deseni, aynı zamanda ıslak zeminlerde performansı arttırmak için tasarlandı. Örneğin; kanalları içerisindeki özel çıkıntılar, su akışının yönlendirilmesini sağlayarak suda kızaklama riskini azaltıyor. Bridgestone kış lastiği, aynı zamanda temas yüzeyinde basınç dağılımının iyileştirilmesi ile %17 oranında daha uzun lastik ömrü sunuyor. Bu, aynı zamanda sürüş sırasında stabiliteyi de arttırıyor.

Yeni Bridgestone Kış Lastiği Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Bridgestone mühendisleri, aynı zamanda yüksek ağırlıklı polimerin eklendiği kauçuk bileşiği üzerinde çalıştı. Bu da lastiklerin daha uzun süre yumuşak kalmasını sağlayarak buzlu zeminlerde yüksek yol tutuşu sunuyor. Bridgestone kış lastiği, aynı zamanda asimetrik deseni ile üst düzey yön dengesi ve direksiyon tepkisi sağlıyor. Lastik ilk olarak 1 Eylül’de Japon pazarında satışa çıkacak. Lastiğin dünya pazarında Bridgestone Blizzak Ice 2 ismi ile sunulması bekleniyor ancak henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Ürünün Continental VikingContact 7 , Michelin X-Ice Snow , Pirelli Ice Zero FR gibi buzlu zemin odaklı ürünler için rakip olması bekleniyor.

Bridgestone Blizzak Lastikler Hakkında

Bridgestone Blizzak kış lastiği serisi, 1988 yılında tanıtıldı. Bu seriye ait Bridgestone kış lastikleri, 10 yıldır Hokkaido ve kuzeydoğu Japonya’daki beş büyük şehirde en popüler seçim. Aynı zamanda dünya çapında da öne çıkan bu Bridgetone kış lastiği serisi, ilk modelinden bu yana 300 milyondan fazla defa satıldı. Premium lastik üreticisi Bridgestone Blizzak serisinin dünya çapında güçlü bir itibara sahip olduğunu söylüyor. Markanın Türkiye iklim koşullarında uygun yüksek performanslı Bridgestone Blizzak kış lastiği desenleri ülkemizde de satışa sunuluyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.