Yeni Kış Lastiği Continental WinterContact TS 870 Piyasaya Sunuluyor

Yeni Kış Lastiği Continental WinterContact TS 870 Piyasaya Sunuluyor

Alman lastik üreticisi, Continental WinterContact TS 870 isimli kış lastiği desenini geçtiğimiz sonbahar ayında piyasaya sunmayı planlamıştı. Ancak pandemi ile bağlantılı sebepler, bu tarihin 2021’e ertelenmesine neden oldu. Firma yetkilileri yeni Continental kış lastiği deseninin 14 ila 17 inç arasında 20 ayrı ebatta sunulacağını doğruladı. Aynı zamanda yaz lastiği Continental SportContact 7’nin de 2021 içerisinde tanıtılacağı ortaya çıktı.

Yeni Continental WinterContact TS 870 Özellikleri

Yeni Continental WinterContact TS 870 , serideki bir önceki lastik gibi yönlü bir desenle piyasaya sunuluyor. Lastik sırtı üzerinde fren mesafelerini kısaltma amacıyla %10 daha fazla blok yer alıyor. Aynı zamanda lastiğin sırt blokları üzerinde kılcalların yoğun bir şekilde bulunduğu göze çarpıyor. Continental kış lastiği , hem yeni bir bileşik hem de yeni desen tasarımı ile sunuluyor. Bu sayede buzlu zeminlerde fren mesafesi %5 oranında kısalıyor; lastik, aynı zamanda karlı zeminlerde %5 daha güçlü yol tutuşu sağlıyor. Yeni Continental WinterContact TS 870 yeni lastik hamuru sayesinde %7 daha iyi kullanım ömrü sunarken; yuvarlanma direncini de %4 oranında azaltıyor. Bu, havaya karışan CO2 emisyonlarının ve yakıt tüketiminin azalması anlamına geliyor.

continental_wintercontact_ts_870

Continental WinterContact TS 870 Islak Zemin Performansı

Continental WinterContact TS 870 , V şeklindeki yönlü tasarımı ve küçük olukları sayesinde suyu en hızlı şekilde tahliye edebiliyor. Böylece ıslak ve sulu karla kaplı zeminlerde suda kızaklama riskini minimuma indiriyor. Aynı zamanda özel lastik hamuru da ıslak zeminde yol tutuşunu arttırıyor ve fren mesafesini kısaltıyor. Yeni Continental kış lastiği , AB etiketlemesinde “B” ıslak zemin etiket değeri ile sunuluyor. Lastik, aynı zamanda 70 dB’lik gürültü seviyesi ile akustik konfor konusundaki iddiasını ortaya koyuyor.

Continental Kış Lastiği Yorum

Continental kış lastiği desenleri , yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafesi sağlayan esnek lastik hamuru ile sunulmaktadır. Markanın Continental WinterContact TS 870 gibi yönlü desenlerin yanı sıra; asimetrik tasarıma sahip ürünleri de bulunmaktadır. Tüm bu desenler, kış koşullarında en yüksek seviyede güvenlik sağlamak için geliştirilmektedir. Continental, aynı zamanda “kış lastiği” kategorisi içerisinde satın alabileceğiniz en konforlu ve sessiz ürünleri sunan firmalar arasında yer almaktadır.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.