Yeni Kış Lastiği Continental WinterContact TS 870 Tanıtıldı

Yeni Continental kış lastikleri WinterContact TS 870 ve WinterContact TS 870 P tanıtıldı. Continental WinterContact TS 860 P kış lastiği serisinin devamı olan yeni ürünler; daha iyi kış performansı, ıslak zeminde daha iyi yol tutuşu ve daha düşük yuvarlanma direnci sağlamak için geliştirildi. Continental lastik uzmanları; bu lastiklerin yapı, sırt deseni, tasarım ve bileşikleri açısından tamamen yeni ürünler olduğunu belirtti. Yeni Continental WinterContact TS 870 ve 870 P, buzlu zeminlerde %3 daha kısa fren mesafesi ve karla kaplı zeminlerde %5 daha iyi yol tutuşu sağlıyor.

Continental WinterContact TS 870 Yol Tutuşunu Nasıl Arttırıyor?

Continental WinterContact TS 870 ve 870 P, karla kaplı zeminlerde etkin temas sağlamak için geliştirilmiş 3 boyutlu kılcallar ile daha yüksek yol tutuş performansı sunuyor. Bloklar kara gömüldükçe birbiriyle kenetlenen bu yapı, yol tutuş performansının güçlenmesini sağlıyor. Yeni Continental kış lastikleri dinamik kuvvetlerin daha etkili bir şekilde aktarılmasına imkan vererek, kış yollarında düz yolda ve viraj alma sırasında tutunmayı arttırıyor.

Continental WinterContact TS 870 Ebatları Neler?

Continental WinterContact TS 870, başlangıçta jant çapı 14 ila 17 inç, en boy oranları 45 ile 65 ve tabanları 175 mm ile 225 mm arasında değişen 19 ebatta sunulacak. Yeni Continental kış lastikleri, bazı ebatlarında jant korumaya ve daha yüksek yük taşıma kapasitesine (XL) sahip. Continental 2022’de 45 ebat daha eklemeyi hedefliyor. TS 850 P’nin yerini alan Continental WinterContact TS 870 P ise daha geniş lastiklere ihtiyaç duyan sürücüler için seçenek sunuyor.16 ila 21 inç arasında olmak üzere 52 ebatta, 35 ile 65 arası en-boy oranlarında ve 205 mm – 255 mm genişliğinde satışa sunulacak. Daha sert yapı, lastiğin elektriki araçlar gibi daha ağır modellerde kullanılmaya uygun olmasını da sağlayacak.

Yeni Continental Kış Lastikleri Hangi Özelliklere Sahip?

Continental WinterContact TS 870, V şeklindeki yönlü desen tasarımı ile sunuluyor. Hydro Grooves adı verilen tasarımı; kanal ve olukların özel kombinasyonu, hızlı su tahliyesi sağlamanın yanı sıra ıslak zeminlerde fren mesafelerini kısaltıyor. Yeni Continental kış lastikleri, önceki ürünlerde olduğu gibi özel Cool Chili teknolojisini içeren bileşiğe sahip. Lastik hamuru içerisindeki çapraz bağlantı yoğunluğu, lastik ile yol arasındaki temas kalitesini artırarak daha fazla esneklik sağlıyor. Bu bileşik, aynı zamanda aşınmayı ve yuvarlanma direncini azaltıyor; lastik ömrünü arttırıyor. TS 850 P deseninin yerini alan Continental WinterContact TS 870 S ise V şeklindeki oluklara sahip olmakla birlikte tamamen yönlü bir tasarıma sahip değil. Dört geniş kanal ve daha sağlam bloklar ile sunulan bu Continental kış lastiği de ıslak zeminlerde üstün performans sergiliyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.