Yeni Kış Lastiği Petlas Glacier W661 Zorlu Koşullarda Kullanılabilecek

Yeni Kış Lastiği Petlas Glacier W661 Zorlu Koşullarda Kullanılabilecek

Yerli Ar-ge ile geliştirilip yerli iş gücü ile üretilen yeni Petlas kış lastiği tanıtıldı. Petlas Glacier W661, en zorlu kış koşullarında; yollarda yoğun buzlanma ve kar yağışının görüldüğü durumlarda kullanılmak üzere geliştirildi. Yerli kış lastiği, buzlu ve karlı zemin koşullarında fren mesafesini kısaltıyor, üst seviye çekiş gücü ile yüksek güvenlik sağlıyor.

Petlas Glacier W661 Virajlarda Yüksek Performans Sergiliyor

Türkiye’nin önde gelen yerli lastik markası Petlas, Ar-Ge çalışmalarını hızlandırarak tüketicilere üstün güvenlik ve performans sağlayan lastikler sunuyor. Yeni Petlas Glacier W661 kış lastiği, zeminle temasın her daim korunmasını sağlayan tasarıma sahip. Yoğun karla kaplı zeminler için geliştirilen Petlas kış lastiği, özel tasarımlı sırt blokları ile virajlarda ve manevralar sırasında yol tutuşunu güçlendiriyor. Böylelikle en zorlu koşullarda dahi yüksek güvenlik sağlanıyor.

Petlas Glacier W661 Buzlu ve Karlı Zeminlerde Güvenlik Sağlıyor

Petlas Glacier W661, özel yönlü sırt deseni ile hem buzlu hem karlı zeminlerde güvenliği üst seviyeye çıkarıyor. Kanal ve olukların özel tasarımı, karla kaplı zemin koşullarında fren mesafesini kısaltıyor ve yüksek çekşi gücü sağlıyor. Böylece kış aylarında hem frenleme hem kalkış esnasında güvenlik garanti ediliyor. Lastiğin dişleri üzerinde yer alan dalga şeklindeki kılcallar; karlı, kuru ve buzlu zeminlerde sürüşün dengeli olmasını sağlıyor.

Yeni Petlas Kış Lastiği Islak Zeminlerde de Güvenli

Petlas Glacier W661 ‘in lastik hamuru geliştirilirken kullanılan silika ve polimer karışımı, soğuk hava koşullarında lastiğin esnek kalmasını sağlıyor. Böylece yeni Petlas kış lastiği, kış aylarında zemine en iyi şekilde tutunabiliyor. Lastik sırtındaki yönlü kanallar, suyun etkili şekilde dışarı atılmasını sağlayarak ıslak zeminlerde de güvenliği arttırıyor.

Petlas Kış Lastiği Finlandiya’da Test Edildi

Yeni yerli lastik Petlas Glacier W661, Finlandiya’da Testworld tarafından gerçekleştirilen zorlu kış lastiği testlerine katıldı. Petlas, testleri “Başarılı” değerlendirmesini almaya hak kazanarak tamamladı. Yeni Petlas kış lastiği, dünya üzerinde en zorlu kış koşullarının görüldüğü bölgelerden biri oan Finlandiya’da yüksek performansını kanıtlamış oldu. Yeni Petlas Glacier W661, aynı zamanda Avrupa Birliği ECE R117 Regülasyonu kapsamında  gerçekleştirilen testlere de katılım gösterdi. Bu testlerde de karlı zeminlerde yüksek güvenlik sağladığını kanıtlayan lastik, bu sayede 3PMSF sembolünü lastik yanağında taşıyabilmek için sertifikalandırıldı.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.