Bridgestone Avrupa, TomTom Telematics’i Satın Aldığını Duyurdu

Bridgestone Avrupa; TomTom Telematics’i 910 milyon euro karşılığında bünyesine kattı. Konuyla ilgili imzalanan anlaşma kapsamında ortaya konan düzenlemeler, TomTom’un hissedarlarından tam onay alırken firmanın lastik üretim departmanı ve yönetim kurulundan da olumlu geri dönüş alındı.   

Telematics Büyümeye Devam Ederek Liderliğini Sürdürüyor

Telematics; Bridgestone bünyesinde özerk bir firma olarak çalışırken firmanın güçlü marka değeri, geniş müşteri tabanı, küresel erişimi ve perakende ağından faydalanacak. Anlaşmaya bağlı olarak yönetim ekibi değişmeyecek ve böylece Bridgestone’un yatırım ve kapasitelerinden yararlanılarak Bridgestone’a Avrupa’da Telamatics’e ise tanıtıldığı yerlerde büyüme hızı kazandırılacak. Böylece Avrupa’daki tartışmasız liderliğinin sürdürülmesi ve filo hizmeti alanındaki uluslararası liderliğin pekiştirilmesi amaçlanıyor. 

Bridgestone ve TomTom Telematics’in Güç Birliği Yeni Kapılar Açıyor

Bridgestone’un ve Bridgestone EMEA’nın hem CEO’su hem başkanı olan Paolo Ferrari, bu iş birliğinin Bridgestone’un lastik üretimi ve mobilite çözümleri alanındaki dönüşümü ve liderlik yolculuğu için önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. 

Ferrari sözlerine şu şekilde devam etti: “Her geçen yıl daha da artan filo mobilitesi talepleri ile filo yöneticilerinin, filo maliyetlerini azaltıp verimliliklerini maksimum düzeye çıkartacak bir partnere daha önce hiç olmadığı kadar ihtiyaçları var. Bridgestone ve TomTom Telematics birlikte bu talepleri karşılamak için gerekli olan araçlara, kavrayışa ve tecrübeye sahip. Firma olarak, bizi geleceğin mobilitelerinde lider konuma getirecek filo çözümü güç merkezleri yaratmanın altını çiziyoruz.” 

TomTom’un CEO’su Harold Goddijn ise şunları söyledi: “Bridgestone’un TomTom Telematics’in yeteneklerini tanımasından ve firmayı tam potansiyelini kullanabileceği konuma ulaştırmak için kararlı olmasından memnunuz. Telematics’teki tüm meslektaşlarıma Bridgestone ile başarılı bir gelecek diliyorum. “

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.