Bridgestone Turanza Eco VW ID.3 için Sunuluyor

Elektrikli araç pazarında aracın hafif olması beklentisi bulunuyor ve yeni nesil lastikler de buna katkı sağlayarak ihtiyaca karşılık veriyor. Örneğin; Bridgestone Enliten lastik teknolojisi Volkswagen ID.3 EV için tedarik ediliyor. Bu teknoloji, Bridgestone firmasının geleneksel lastiklerden daha az malzeme ile geliştirilen çok düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler üretmesine izin veriyor. VW ID.3 EV , Bridgestone Turanza Eco lastikleri ile bu teknolojiden yararlanacak.

Bridgestone Turanza Eco Yüksek Teknoloji Sunuyor

Şirkete göre, Bridgestone Enliten teknolojisini kullanan lastikler, standart premium yaz lastiklerinden % 30 daha düşük yuvarlanma direncine sahip ve % 20’ye kadar daha hafif. Bu da her bir lastiği üretmek için gerekli olan hammaddelerde 2 kilograma kadar bir azalma sağlıyor. Bridgestone , ek bir avantaj olarak; lastikleri oluşturmak için kullanılan malzemelerin yeni bir bileşik karıştırma işlemiyle birlikte; yol tutuşundan ödün vermeden yüksek kilometre ömrü sağladığını söylüyor. Volkswagen ID.3 EV için orijinal ekipman olarak sunulan Bridgestone Turanza Eco bu sayede hem uzun süre kullanılabiliyor hem de zemini iyi bir şekilde kavrıyor.

Bridgestone Turanza Eco Elektrikli Araçların Faydalarını Arttırıyor

Şirket, tasarım sürecini hızlandırmak ve Bridgestone Turanza Eco lastikleri için optimum yapıyı belirlemek amacıyla ‘Sanal Lastik’ geliştirme sisteminden yararlanıldığını; bunun da gerekli olan fiziksel prototip testlerin miktarını azalttığını belirtti. Volkswagen’de şasi geliştirme başkanı Karsten Schebsdat: “ Volkswagen ID.3 EV ile Golf’ten bu yana en büyük lansmanımızı yapıyoruz. Sürücülerin aracın tüm performans ve çevresel faydalarından yararlanmaları için lastiklerin mükemmel olması gerektiğini biliyorduk. Bu yüzden ID.3 için Bridgestone Enliten teknolojisini seçtik.”

Volkswagen ID.3 EV Enliten Teknolojisi ile Pil Tasarrufu Sağlıyor

Karsten Schebsdat: “ Bridgestone Turanza Eco lastiklerinde kullanılan Enliten teknolojisinin yuvarlanma direncini önemli ölçüde azaltması, Volkswagen ID.3 EV için pil tasarrufu üzerinde büyük bir etkiye sahip. Bu da özellikle bugün elektrikli araç modelleri hakkında birçok soru işareti olduğundan önemli. Bridgestone Enliten teknolojisi , e-mobilitenin yaşayabilirliği konusundaki algıları değiştirmeye yardımcı olabilir. Kesinlikle çığır açan bir teknoloji.”

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.