Pirelli P Lunda Tedarikçi Ödüllerini Dağıttı

Pirelli, doğru tedarikçilere sahip olmanın her işletme için kritik öneme sahip olduğunu belirtiyor. İtalyan premium lastik üreticisi, dünyanın dört bir yanından 14.000’den fazla tedarikçiye sahip olmakla övünüyor. Ancak; bunlardan yalnızca 9’u Pirelli P Lunda Tedarikçi Ödülü’nü almaya hak kazandı. Bu yılki ödül için kriterler; daha düşük CO2 emisyonları, yüksek kalite, yenilikçilik, hız ve küresel bir varlık ile çevreye özen göstermek olarak sıralandı.

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera: “Son iki yıl, tedarikçilerin rolünün bir şirketin işinin başarısı için gerekli olduğunu açıkça göstermiştir. Kalite, hız, şeffaflık, sürekli ve sürdürülebilir yeniliğe bağlılık odaklı bir yaklaşımı paylaşmak; bu özel zamanda bile rekabetçi kalmamızı sağladı. Bu nedenle Pirelli ile bu değerleri paylaşan ve markanın gerçek ortakları hâline gelen şirketleri ödüllendirmek istedik.”

Hangi Firmalar Pirelli P Lunda Ödülü Aldı?

Dokuz tedarikçi, geçen yıl kendilerini farklı kıldıkları için İtalyan premium lastik üreticisi tarafından ödül almaya hak kazandı. Pirelli tarafından ödüllendirilen firmalar şu şekilde sıralandı: Thai Eastern Group Holdings Co (Tayland), Glanzstoff Sicrem (İtalya), Synthos (Polonya), Asahi Kasei Corporation (Japonya), Quechen Silicon Chemical (Çin), Himile Science & Technology Co. (Çin), DSV Solutions (İtalya), Deloitte Consulting (İtalya) ve Grupo Drivers (Meksika).
Premium lastik markasının CPO’su Andrea Maganzani: “Pirelli, değer zincirinin mükemmelliği ve inovasyona yönelmesi yoluyla sürdürülebilir rekabet gücü için çabalıyor. Bu yaklaşıma uygun olarak, tüm tedarik tabanımızın gelecekte hedeflerimizi benimseyerek ve bizimle ortaklıklarını güçlendirerek temel bir rol oynamasını bekliyoruz.”

Pirelli Yenilenebilir Malzeme Kullanımına Odaklanıyor

Dev premium lastik markası, yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş kaynaklardan elde edilen yenilikçi malzemelerin kullanımını arttırmayı planlıyor. Bu, Pirelli Grubu’nun endüstriyel planının hedeflerine ulaşmak için takip etmek istediği yol olarak belirlendi. 2025’e kadar belirli ürün serileri için %40’tan fazla yenilenebilir malzeme kullanımı hedefleniyor. Bunun için %3’ten fazla geri dönüştürülmüş malzeme ve %40 daha az fosil kaynaklı malzeme kullanılması planlanıyor. Pirelli, aynı zamanda 2030’a kadar; %60’dan fazla yenilenebilir, %7’den fazla geri dönüştürülebilir ve %30’dan fazla fosil kaynaklı malzeme kullanacağını düşünüyor.

Premium Lastik Üreticisi İnsan Unsurunu da Unutmuyor

Pirelli’nin tedarik zincirinin sürdürülebilirliği için hedeflediği bir diğer kilit unsur, 2025’te CO2 emisyonlarını 2018’e kıyasla %9 azaltmak. Marka, bunun için ortaklarını bu sürece katkıda bulunmaya çağırıyor. Premium lastik üreticisi, daha da önemlisi; tedarik zincirini insan hakları ve mesleki haklara saygı çerçevesinde oluşturuyor.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.