Elektrikli Araçlar için Yeni Hankook Kış Lastikleri Sunuluyor

Yeni Hankook kış lastikleri, Güney Koreli üreticinin elektrikli araçlar için geliştirilen ürünleri arasına ekleniyor. Hankook iOn Winter ismi verilen bu yeni lastik, Avrupa pazarına Eylül 2022’de piyasaya sürülüyor. Ürün, elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilmiş serideki ilk Hankook kışlık lastik olacak.

Yeni iOn Serisi Hankook Kış Lastikleri Ne Farka Sahip?

Yeni Hankook kış lastikleri için öncelikle Winter i * cept iON ismi düşünülmüştü. Ancak görünüşe bakılırsa üretici, ismi basitleştirmeye karar verdi. Hankook kışlık lastik, global çapta pazara sunulan yaz lastiği sonrası iOn serisine eklenen ikinci ürün oldu. Peki, Hankook iOn Winter lastiklerin standart kış lastikleri ile farkı nedir? Yeni Hankook İon Winter, daha düşük yuvarlanma direnci ve azaltılmış gürültü seviyeleri ile karakterize ediliyor. Böylece tek şarjla gidilebilecek menzil artıyor ve sürüş çok daha konforlu hâle geliyor. Ancak elbette yeni Hankook kış lastikleri, zorlu koşullar için konfor ve menzilden daha fazlasını sunuyor. Hankook İon Winter, daha ağır olan bu araçlar için gerekli dayanıklılığı sağlıyor. Aynı zamanda kış koşullarında üstün yol tutuş performansı sergiliyor.

Hankook İon Winter Nasıl Daha Fazla Konfor Sağlıyor?

Kış lastikleri, sırt blokları arasında daha fazla boşluğa sahip olduğundan gürültü azaltma özellikle zor bir hedeftir. Hankook iOn Winter lastiklerin deseni, bu nedenle ses dalgalarını yönlendirecek şekilde tasarlanmıştır. Yeni Hankook kışlık lastik, bu sayede motor gürültüsü olmayan elektrikli araçlar için yüksek akustik konfor sağlıyor. Bununla birlikte yeni Hankook kış lastikleri, optimize edilmiş blok düzeni ile daha fazla sürüş konforu sunuyor. Güney Koreli premium lastik üreticisi aynı zamanda sesi absorbe eden özel teknolojisini de kullanıyor. Lastiğin içine eklenen ek bir katman sayesinde sürüş sırasında daha düşük gürültü seviyeleri mümkün oluyor. Ek olarak; yeni Hankook iOn Winter, rezonansı ve gürültüyü azaltan yapıya sahip.

Elektrikli Otomobiller için Hankook Kış Lastikleri Ne Fark Yaratıyor?

Hankook iOn Winter, elektrikli motorların yüksek anlık torkları dikkate alınacak şekilde tasarlandı. Özellikle lastik yanaklarının sertliği %7 oranında arttırıldı. EV Contour Teknolojisi olarak adlandırılan bu dizayn ile Hankook kış lastikleri, çok daha iyi viraj performansı sergiliyor. Zorlu koşullarda viraj alırken yol tutuşu güçleniyor. Hankook İon Winter kauçuk bileşiği, dönme direncini düşürürken kuru ve ıslak zeminde yol tutuşundan da ödün vermiyor. Özel formülasyon ve doğal yağların kullanımı, düşük sıcaklıklarda yüksek yol tutuşunu garanti ediyor. Güney Koreli premium lastik üreticisi, özel elastikiyet seviyesi ile deformasyonu en aza indirirken lastiğin zemine en iyi şekilde adapte olmasına imkân tanıyor. Yeni Hankook kışlık lastik ile pillerin neden olduğu yüksek elektrikli araç ağırlığı da dikkate alınıyor. Bunun için lastik sırtının mukkavemeti ve aşınma direnci arttırıldı.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.