Oto Lastik

Günümüzde artık neredeyse bütün araç sürücüleri lastiklerin önemini kavramaya başladı. Eskiden araç sürücüleri pek fazla bilgili olmadığı için lastik seçimi konusunda oldukça özgür davranıyorlardı. Bunun sonucu olarak da birçok araçta, lastik – jant uyumsuzluğu yaşanıyordu. Bu uyumsuzlukta birçok trafik kazasına neden oluyordu.

Ama günümüzde gerek üretici firmaların gerekse de Oto Lastik bayilerinin bilgilendirmeleri sonucunda, araç sürücüleri de yeterli bilgiye kavuştular. Ama henüz herkes lastik seçimi konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Lastik seçimi yaparken aracınızın birçok özelliğine bakmanız gerekmektedir. Aracınızın ağırlığına, taşıyacağı yükün ağırlığına, motorunun gücüne, aracın sürüleceği yola ve daha birçok şeye bakılacaktır. Bazı araç sürücüleri “Bunlar ile lastik arasında nasıl bir ilişki var?” diye sorabilirler. Gerekli bilgiye sahip sürücüler için bu oldukça kolay bir sorudur ama yeteri kadar bilgi edinmemiş sürücüler içinse oldukça zor bir sorudur. Eğer aracınızın toplam ağırlığı 2 Ton ise ve sizin seçtiğiniz lastikler 1 Ton taşıyabiliyorsa o zaman lastikleriniz bu ağırlığa fazla dayanamayacak ve patlayacaktır. Özelliklede bu siz aracınızla seyir halindeyken meydana gelirse o zaman geri dönüşü olmayan olaylar yaşanabilir. Bunun içi aracınıza lastik alırken Oto Lastik bayilerinden yardım isteyiniz. Zaten siz söylemeseniz bile Oto Lastik bayileri size lastik satarken aracınızın özelliklerini size soracak ve ona göre size lastik satacaklardır.

Oto Lastik yetkililerinden lastik alırken özellikle de lastik – jant uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Lastik ile jant bir bütün olarak hareket etiği için bu uyum oldukça önemlidir. Oto Lastik yetkilileri aynı zamanda jant da sattığı için bu uyumun farkındadırlar. Bu nedenle bu konular hakkında hiçbir fikre sahip değilseniz, seçimlerinizi Oto Lastik yetkililerine bırakmanız sizin ve aracınız için daha iyi bir yöntem olacaktır. Lastiklerinizi alırken yanlış türde lastik alımından da kaçınmalısınız. Örneğin aracınızı arazide kullanıyorsanız asfalt yollar için uygun olan lastikleri değil de araziler için uygun olan lastikleri almanız gerekmektedir. Yine bu konuyu Oto Lastik yetkililerine danışabilirsiniz. Lastiğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun yanlış türde alacağınız bir lastik bu kaliteyi önemsiz kılacaktır.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.