Testler ve Kullanıcı Yorumları: En İyi Kış Lastikleri Hangileri?

Tyre Reviews, veritabanındaki kış lastiği testi sonuçları ve kullanıcı yorumlarını bir araya getirerek bir değerlendirmede bulundu. Böylece lastik testleri ve yorumlar kapsamında en iyi kış lastikleri listelendi. Listede farklı kış şartları için geliştirilmiş birçok alternatif bulunuyor. Testte 7 adet kışlık lastik, birinciliği paylaşıyor.

TyreReviews: “Her zaman olduğu gibi, tüm bu kış lastikleri, Tyre Reviews testlerinden, dünyanın dört bir yanından diğer testlerden ve kullanıcı incelemelerinden elde edilen verilere göre seçilmiştir. Bunu piyasadaki en iyi kış / kar / çivili lastiklerin büyük bir meta-analizi olarak düşünün. “

En İyi Kış Lastikleri: 7 Ürün Birinciliği Paylaşıyor

1- Bridgestone Blizzak LM005

Olumlu Yorumlar: Islak zeminde frenleme testi sırasında olağanüstü yol tutuşu sunan Bridgestone Blizzak LM005, çok yönlü bir performans dengesine sahip.

Eleştiriler: Aşınma performansı ortalama.

1- Michelin X Ice Snow

Olumlu Yorumlar: Michelin X-Ice Snow’un serideki bir önceki desene kıyasla yol tutuşunu karlı zeminlerde %4, buzlu zeminlerde %8 arttırması; onu özellikle çivili lastik kullanımının kabul edilmediği bölgelerde ekstrem kış koşulları için mükemmel hâle getiriyor.

Eleştiriler: Kuru zeminlerde fren mesafeleri az da olsa uzuyor.

1- Continental VikingContact 7

Olumlu Yorumlar: Continental VikingContact 7, buzlu zeminlerde iyi yol tutuşu ve ıslak zeminde yüksek düzeyde yol tutuşu ile karda olağanüstü bir çivisiz kış lastiğidir.

Eleştiriler: –

1- Nokian Hakkapeliitta R3

Nokian Hakkapeliitta R3, karlı, buzlu, ıslak ve kuru zemin koşullarda mükemmel yol tutuşu ile önde gelen çivisiz kış lastiği olmaya devam ediyor.

Eleştiriler: –

1- Michelin X Ice North 4

Olumlu Yorumlar: Michelin X-Ice North 4, Nordik Test World testinde buz üzerinde en yüksek yol tutuş seviyelerine sahip olmuştur. Aynı zamanda iyi kar performansı, kuru ve ıslak zeminde kısa fren mesafeleri sunmaktadır.

Eleştiriler: Yuvarlanma direnci bazı rakip lastiklerden daha yüksek.

1- Continental IceContact 3

Olumlu Yorumlar: Continental IceContact 3; kuru, ıslak, karlı ve buzlu zeminlerde mükemmel yol tutuşu sağlayan çok iyi bir çivili bir kış lastiği desenidir.

Eleştiriler:-

1- Bridgestone Blizzak WS90

Olumlu Yorumlar: Bridgestone Blizzak WS90, Amerika pazarının favori ekstrem kış lastiğidir.

Eleştiriler:-

2. ve 3. Sırada Yer Alan Kış Lastikleri

2- Goodyear UltraGrip Performance+

Olumlu Yorumlar: Goodyear UltraGrip Performance+; çok güçlü kar performansına, ıslak zeminde iyi frenlemeye ve düşük yakıt tüketimine sahip, dengeli performans sunan bir kış lastiğidir.

Eleştiriler: Kuru zeminde fren mesafeleri az da olsa uzamaktadır.

2- Michelin Alpin 6

Olumlu Yorumlar: Kuru, ıslak ve karlı zeminlerde iyi olan Michelin Alpin 6, aynı zamanda yüksek direksiyon hâkimiyeti sağlamakta ve yavaş aşınmaktadır.

Eleştiriler: Pahalı, gürültüsü daha yüksek.

2- Goodyear UltraGrip 9+

Olumlu Yorumlar: Yeni Goodyear UltraGrip 9+, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra; ıslak ve karlı zeminlerde çok iyi performans sunuyor.

Eleştiriler: Kuru zeminlerde performansta hafif zayıflık.

2- Michelin Pilot Alpin 5

Olumlu Yorumlar: Michelin Pilot Alpin 5, her koşulda yüksek yol tutuşu, çok düşük aşınma ve düşük yakıt kullanımı ile katıldığı her iki testi de kazandı.

Eleştiriler: Pahalı. ( Lastik yeni piyasaya sunulduğunda yapılan yorumlar.)

2- Nokian Hakkapeliitta 9

Olumlu Yorumlar: Çivili lastik, Nokian Hakkapeliitta 9, karlı ve buzlu zeminlerde yüksek yol tutuşu ile zorlu kış koşullarında sürekli olarak iyi test sonuçları elde ediliyor.

Eleştiriler: Kuru zemin performansında hafif zayıflık.

3- Hankook Winter i cept RS2

Olumlu Yorumlar: Hankook Winter I’Cept RS2, her koşulda, özellikle ıslak zeminde iyi yol tutuşu sağlayan, iyi dengelenmiş performansa sahip uygun fiyatlı bir kış lastiğidir.

Eleştiriler: Ortalama yakıt tasarrufu.

3- Continental WinterContact TS 860

Olumlu Yorumlar: Yakında yerini TS870’in alacağı Continental WinterContact TS860, hâla ıslak ve karlı zeminde iyi yol tutuşu ile mükemmel bir kış lastiği.

Eleştiriler: Kuru zeminlerde hafif performans düşüklüğü.

3- Continental WinterContact TS 860 S

Olumlu Yorumlar: Continental WinterContact TS860S, kuru zeminde yüksek seviyede yol tutuşu ve hassas direksiyon tepkisi ile sportif bir kış lastiği.

Eleştiriler: Pahalı, ıslak zeminde fren mesafeleri uzuyor.

4. Sıradaki Kış Lastiği Desenleri

4- Dunlop Winter Sport 5

Olumlu Yorumlar: Dunlop WinterSport 5 şu anda 5 yaşında olabilir ancak karla kaplı yollarda mükemmel performans sergiliyor ve yüksek suda kızaklama direnci sunuyor.

Eleştiriler: Kuru zeminde fren mesafeleri uzuyor.

4- BFGoodrich gForce Winter 2

Olumlu Yorumlar: BFGoodrich gForce Winter 2, mükemmel kar performansı ve yüksek suda kızaklama direncine sahip, uygun fiyatlı bir kış lastiğidir.

Eleştiriler: Sınırlı kuru zemin performansı.

4- Kleber Krisalp HP3

Olumlu Yorumlar: Uygun fiyatlı Kleber Krisalp HP3, karlı zeminlerde mükemmel performans sunmakta; suda kızaklamaya karşı yüksek direnç sağlamaktadır.

Eleştiriler: Kuru zeminde sınırlı performans.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.