Oto Jant ve Lastik Kampanyaları

Lastik Kampanyaları ve Jantlar; Otomobilinizin lastiklerinde bir problem olmasa dahi ve yıpranmaya dair şeklinde bir şekil bozukluğu taşımasa da üretim yapıldığı tariten beş 5 sene sonraya kadar tam anlamıyla sağlıklı kalabiliyorlar. Bunu söyleyen yetkili bayilerin uzmanlarına göre bir tüm lastikler 5 yılda bir değiştirilmeli. En sıhhatli ve konforlu bir sürüş için lazım olan bu değişimi yapmak lastik fırsatları yardımıyla aşırı daha kolay ve ucuz bir biçimde yapabilirisiniz. Buna benzer fırsatları izleyerek arzuladığınız ayrıcalıkları ve satın almak istediğiniz marka lastikleri satın alma şansına sahip olmak artık çok kolay. Otonuzda kullandığınız lastikleriniz 5 beş yılını aştıysa lastik kampanyaları ile lastiğinizi bir an önce yenileri ile değiştirilmesi gerekir.

Oto lastikler aracın yol ile temasını sağlamaktadır, motor gücünü yola aktarır, yol tutuşunu belli eder. Yüzeye iyi tutunamayan lastik rahat sürüşü engellerken en aza indirerek trafik kazalarına da sebep olur. Lastik kampanyaları ile istediğiniz yol kavrama durumuna sahip lastiği montaj yaptırabilirsiniz. İndirimli oto lastiklerini alırken arzuladığınız ve size performanslı bir sürüş imkanı sunacak nitelikleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmelisiniz. Zaten internet vasıtasıyla lastikleri incelerseniz bütün özelliklerini en ufak noktasına kadar irdeleme kolaylığına sahip olursunuz. Bundan sonra mühim konu en doğru lastiğin tercihinin yapılmasında bilmek gerekenler ve dikkat edilmesi gerekli hususlar. Genel olarak, lastik taktırırken sürdüğünüz otonun müstahsil firması sebebi ile tavsiye edilmekte olunan ölçüsünü kullanmanız ilk önemli husustur. İkinci şekilde, yukarıda da bahsedildiği bunun gibi bir lastiğin üretim ve son kullanım tarihi ciddiyet taşır. Bu nedenden dolayı pişman olunmaması için kendi lastiklerinizin yanak kısmının üzerine damgalanmış imal yılını denetim etmenizde fayda vardır. Güvenli bir kullanım için oto lastikleri ıslak yüzeylerde ne kadar sürede durduğu çok fazla ciddi bir şeydir. Bu sebepten dolayı maddi durumunuz dahilinde en ileri hızda durma özelliğine sahip oto lastiği tercih edin. Bu durum çekiş gücü olarak tanımlanır ve AA, A, B olmak üzere 3 üç değer ile adlandırılır. AA En mükemmel çekiş değeridir. Lastikleri ile ilgili kampanyalar sona ermeden fırsatlardan faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Jant satın alırken hangi mevzulara dikkat etmek lazımdır? Herşeyden önce jantların aplikasyon uyumluluk şemasına bakarak incelemek taşıtınıza uygun olup olmadığını denetim etmeli ve kullandığınız lastiklere uygunluğuna da çok dikkat etmeniz gerekir. Vasıtanız için tavsiye edilmekte olan teknik özelliklerden farklı şekilde tercih yapmamanız sizin yararınıza olur. Alüminyum jantların yanlış satın alınması sonucu vasıtanızın ulaşabileceği en yüksek sürat, fren mesafesi, rot- balans ayarı, yakıt sarfiyatı ve buna benzer değerler için kötü yönde etkiler gerçekleşir. Bu yüzden alüminyun alaşımlı jant satın alırken, mutlaka otonuzun teknik servisinden teknik olarak bilgi ve destek almanızı tavsiye ediyoruz. Jant kullanımında jantınızın temizlenmesi mühimdir. Duru suyla ve deterjan olmadan yumuşak bir fırça sünger yardımıyla jantı temizlemelisiniz. Sebep sadece su diyoruz? Çünkü metal veya solvent muhteviyatlı temizlik maddeleri ve aşındırıcılar jantın yüzeyindeki boyaya ve cilasına ziyan verebilir. Jantlarınızı katı maddelerin darbelerinden sakınmanız gerekir ayrıca otomobilinizi park ederken kaldırım kenarına veya keskin kenarlı yerlere değmemesine çok dikkat göstermelisiniz. Jant üstünde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon noktayı, somun yuvası yahut göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Jantlar üretici kurumlar sebebi ile trafik için izin verilmiş mevsim koşullarında ve araçların üretildiği şirketler tarafından belirlenmiş aks ağırlığına göre denetim edilip satışa çıkarılır. Ayrıcalıklı yol şartlarından ve çok yüklenmelerden kaynaklı şekilde alüminyum jantların ziyan görebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Run on flat ve reinforced yanaklara sahip lastiklerin çelik jantları darbeler için daha dayanıklı hale getirilerek tasarlanarak imal edilir. Web sitemizde 2013 ün en çok satılan jantlarını görerek vasıtanız için uygun olup olmadığına bakabilirsiniz. Almak istediğiniz zaman ekonomik fiyatlar ve kaliteli markaların satış politikasından yola çıkarak hizmet sunuyoruz. Her türlü çelik jant türü şirketimizde var olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün yelpazemizden otonuz için en uygun olanını otomobilinize taktırabilirsiniz.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.