Yeni Kış Lastiği Pirelli Cinturato Winter 2 Türkiye’de

Yeni Kış Lastiği Pirelli Cinturato Winter 2 Türkiye’de

Pirelli Cinturato Winter 2, İtalyan premium lastik üreticisi tarafından CUV ve orta büyüklükteki araçlar için tasarlandı. Lastikte karlı zeminlerde daha fazla yol tutuşu sağlamak ve lastiğin kullanım ömrünü uzatmak için özel olarak tasarlanmış kılcallar dâhil birçok yeni teknoloji bulunuyor. Yeni Pirelli kış lastiği desenin sırt blokları üzerinde yer alan bu kılcallar, 3 boyutlu bir yapıya sahip ve lastik aşındıkça zikzak şeklini alıyor. Karlı zeminlerde olduğu gibi; düşük sıcaklıklarda kuru ve ıslak zeminlerde de yüksek çekiş gücü sağlıyor. 43 m’lik kılcallar ile yeni Pirelli Cinturato Winter 2, Sottozero 3 desenine göre %30 oranında daha yüksek yol tutuş performansı sunuyor.

Yeni Pirelli Cinturato Winter 2 Performans Özellikleri

Pirelli Cinturato Winter 2, yeni karkas yapısı, hamuru ve sırt deseni sayesinde seride yer alan bir önceki desene göre çok daha uzun ömürlü. Şirketin motor sporları geçmişinden yararlanarak geliştirilen patentli sıvı polimer sistemi, kauçuk bileşiğindeki bileşenlerin en iyi şekilde bütünleşmesini sağlıyor. Pirelli kış lastiği, bu sayede ıslak ve karlı zemin koşullarında üstün performans sergiliyor.

Pirelli mühendisleri, yeni lastiğin sırt desenini tasarlarken temas yüzeyi üzerindeki basıncı optimize etmeyi sağlayan bir sanal lastik geliştirme programı kullandı. Pirelli Cinturato Winter 2, bu sayede; düzensiz aşınma riskini minimuma indiriyor ve daha fazla güvenlik sağlıyor. Yeni Pirelli kış lastiği, aynı zamanda özel yönlü tasarımı ile suyu hızla tahliye ederek suda kızaklamaya karşı dayanıklılık sunuyor. Kılcallar ise karla kaplı zeminlerde maksimum yol tutuşu sağlamak için geliştirildi.

Cinturato Winter 2

Pirelli Cinturato Winter 2 Yakıt Tüketimi ve Gürültü Seviyesi

Pirelli Cinturato Winter 2, serideki bir önceki lastik ile karşılaştırıldığında azaltılmış yuvarlanma direncine de sahip. (AB lastik etiketinde Sınıf B ve C kategorisinde.) Yuvarlanma direncinin azaltılmış olması, daha fazla yakıt verimliliği anlamına geliyor. Pirelli kış lastiği düşük gürültü değerleri ile bu kategoride ise A ve B olarak sınıflandırıldı.

Pirelli Kış Lastiği Elect ve Seal Inside Teknolojisiyle Sunuluyor

Yeni Pirelli Cinturato Winter 2, hibrit ve elektrikli araçlar için sunulan “Elect” işaretlemeli versiyonlara da sahip. Pirelli Elect lastikler, menzili en yüksek seviyeye çıkarmak için düşük yuvarlanma direnci sunuyor. Aynı zamanda yüksek düzeyde yol tutuşu ile bu araçların tork gücünü yola hızlı bir şekilde iletebiliyor. Pirelli Seal Inside teknolojisi ise lastiklerin 4 mm’ye kadar delindiğinde kullanılabilmesini sağlıyor. Yeni Pirelli kış lastiği için belirli ebatlarda yer alan seal lastik teknolojisi ile lastik delindiğinde; içerisinde yer alan jel benzeri bir yapı, bu deliği kapatıyor. Böylelikle hava basıncı kaybı önleniyor. Yeni lastik, aynı zamanda Alman sertifikasyon kuruluşu TÜV SÜD’ün “Performans”işaretlemesine de sahip. Pirelli Cinturato Winter, 16 – 20 inç arasında 36 ebatta sarışa sunulacak.

Yazar Hakkında:

. Onu Takip Et Twitter / Facebook.